Powiatowe i Okręgowe obchody Św. Huberta

 W dniu 03 listopada 2016r. w Srokowie w miejscowym Domu Kultury na spotkaniu zorganizowanym przez Koło Łowieckie „Słonka” miała miejsce wystawa prac malarstwa Józefa Charytoniuka o tematyce przyrodniczej z akcentami myśliwskimi.

Po wystawie zebrani goście wraz z członkami przedstawicieli przybyłych Kół Łowieckich powiatu kętrzyńskiego udali się do kościoła, gdzie została odprawiona msza święta z okazji obchodów dnia Świętego Huberta. Odprawiający mszę duchowny złożył najlepsze życzenia wszystkim myśliwym i członkom rodzin.

W dniu 04 listopada 2016r. w Olsztynie w Konkatedrze p.w.św Jakuba w Olsztynie (na Starym Rynku)odbyła się uroczysta msza święta z udziałem poczt sztandarowych okręgu olsztyńskiego, zaproszonych gości oraz sympatyków łowiectwa. Po mszy uczestnicy przeszli do sal Zamku na Starym Mieście, gdzie miało miejsce uroczyste wręczenie odznaczeń zasłużonym członkom PZŁ. Między innymi wśród odznaczonych był nasz wspólny Kolega Franciszek Zarzecki, który został odznaczony srebrnym medalem zasługi dla łowiectwa.  

Po części uroczystej oprawionej niezapomnianymi dźwiękami muzyki granej przez wytrawnych sygnalistów miał miejsce poczęstunek przy tzw. „stole szwedzkim” , gdzie serwowane potrawy z dziczyzny mogły z sukcesem zadowolić najbardziej wybrednych koneserów potraw.

Szczerze zachęcam do udziału w kolejnej rocznicy obchodów hubertowskich w Olsztynie za rok. Warto tam być.